Рекомендації щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек та заходи

Posted by admin on 22.09.2015 in Архів новин |

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» в Україні з 01 по 31 жовтня 2015 року буде проведено другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Інститутом модернізації змісту освіти спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О.Сухомлинського розроблено рекомендації щодо проведення у 2015 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України», що додаються (додаток до листа ІМЗО від 07.09.2015 р.  № 2.1/10-38):

Рекомендації щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

                                           I . Загальні положення

З 2008 р. за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) започатковано щорічне проведення у жовтні місяці Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

Міністерство освіти і науки України у 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячних шкільних бібліотек ( Наказ МОН України від 12.08.2014р № 931).

У 2015 році другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України».

На тепер, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного і шанобливого ставлення особистості до українського народу та його культури, утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства.

Важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала осередком становлення громадянина-патріота України. Виконуючи виховну функцію, шкільна бібліотека застосовує різноманітні форми та методи патріотичного виховання, які сприяють формуванню патріотичних почуттів та громадянської самосвідомості учнів шляхом залучення їх до читання, виховання любові до книги, рідної мови, культури держави.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015року № 641, приверненню уваги до проблеми патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

Для участі у місячнику запрошуються: представники обласних державних адміністрацій, органів управління освітою, директори навчальних закладів, методисти з бібліотечних фондів, шкільні бібліотекарі, громадські організації.

Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснюватиме Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України – Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського.

Результати місячника будуть висвітлені у листопаді 2015 року на Всеукраїнському вебінарі, який відбудеться за підтримки «Microsoft Україна».

З метою поширення інформації про Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек буде підготовлено спеціальний випуск науково-методичного часопису «Шкільна бібліотека плюс».

Інформація про проведені заходи, фоторепортажі, статті, сценарії, вірші відповідно до заявленої тематики, приймаються Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського до 16 листопада 2015 року на електронну пошту: [email protected]

  1. II. Рекомендовані заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
  2. З метою посилення ролі шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяння її інноваційному розвитку, рекомендовано на обласному рівні організувати наступні заходи:

– читацьку конференцію «Збережемо пам’ять про подвиг»;

– День пам’яті «Нам жити та пам’ятати»;

– конкурс авторських патріотичних віршів « З Україною в серці »;

– фотоконкурс «Твої герої Україно».

Пропонується шкільним бібліотекам:

– взяти участь у благодійній програмі підтримки дітей, які втратили батьків під час війни на Сході України, «Сонячні листи»;

– участь шкільних бібліотекарів у Всеукраїнському вебінарі «Виховання патріотизму особистості засобами шкільної бібліотеки»;

– висвітлити заходи, проведені у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у місцевих засобах масової інформації та на офіційних сайтах обласних державних адміністрацій;

– відзначити кращих шкільних бібліотекарів грамотами, подяками.

  1. У загальноосвітніх навчальних закладах шкільними бібліотекарями можуть бути організовані наступні заходи:

– зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України, членами сімей Героїв Небесної Сотні, бійцями АТО та їхніх сімей;

– зустрічі з діячами культури, мистецтва, науки, спорту, які виявляють активну громадянську і патріотичну позицію;

– організація постійно діючих виставок (у тому числі віртуальних), що популяризують українську історію, боротьбу українського народу за незалежність, мову та культуру, досвід роботи з національно-патріотичного виховання різних соціальних інституцій;

– конкурс бук трейлерів (короткометражних відеороликів) на художню літературу національно-патріотичного спрямування;

– підготовка бібліографічних рекомендаційних списків для батьків з питань патріотичного виховання дітей та молоді у сім’ї;

– проведення благодійної акції «Бібліотечка для захисників Вітчизни»;

– розміщення на сайті навчального закладу інформації про Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України»;

– подання для друку у науково-методичноий часопис «Шкільна бібліотека плюс» матеріалів про досвід роботи шкільної бібліотеки з патріотичного виховання.

Активна участь шкільних бібліотекарів всіх областей України у Всеукраїнському місячнику «Виховуємо громадянина – патріота України» сприятиме консолідації зусиль шкільних бібліотек України у справі патріотичного виховання підростаючого покоління.