Участь батьків у шкільному житті значно допомагає соціалізації дітей молодшого шкільного віку

Posted by admin on 07.10.2014 in Архів новин |

Звісно ж, участь мами й тата у шкільному житті дитини не обмежується супроводом екскурсій або проведенням свята на честь дня народження. Весь період з вересня по червень учителі з великою радістю відгукуються на будь-яку допомогу батьків… Оскільки новий навчальний рік уже розпочався, нижче представлені дванадцять способів, якими ви можете допомогти вчителю своєї дитини. Усе, що вам треба зробити, – це тільки спитати!

Підгострити олівці. Кількість часу, який учителі початкової школи витрачають на те, щоби підгострити олівці, можна відмінно компенсувати. Зайдіть у школу всього раз на тиждень на п’ятнадцять хвилин після уроків і допоможіть учителю підгострити олівці, заповнивши ними всі відповідні коробки.

Допоможіть у класі. Простягніть учителю руку допомоги в перенесенні паперів, різних карт і наочних посібників. Якщо у вас є вільний час протягом тижня, візьміть участь у реорганізації бібліотеки класу, зробіть ксерокопії потрібних документів або протріть парти, столи та вікна.

Поповніть запаси господарської шафи. Приблизно до січня вичерпуються всі запаси паперових рушників, вологих серветок та інших речей подібного роду, тому хорошою й необхідною допомогою буде, якщо ви поповните ці запаси всім необхідним. Також поцікавтесь, можливо, щось ще потрібно для реалізації дитячих творчих проектів, проведення виставок, конкурсів, для підтримки роботи гуртків тощо.

Читайте. Якщо ви маєте час протягом шкільного дня, запропонуйте приїхати і почитати разом з учнями у спеціально відведені для цього години. І оскільки ви читаєте, ставте їм цікаві запитання про прочитане, щоб допомогти розвинути в дітей навички правильного розуміння тексту і роботи з ним, а також щоби підвищити швидкість читання.

Очольте невелику групу учнів. Під час читання або занять математикою запропонуйте попрацювати з невеликими групами учнів чи з кимось індивідуально, вправляючись у специфіці читання або математичних задач, наприклад, у вимові слів по буквах, правописі або пояснюючи прості математичні операції.

Звертайте увагу на дошку оголошень. Якщо в учителя вашої дитини є дошка оголошень, розташована в коридорі школи чи безпосередньо у класі, а можливо, і стінгазета, яку треба оновити новою інформацією або роботою одного з учнів, або якимось важливим новим поняттям, запропонуйте свою допомогу в оформленні. Ще краще, якщо ви спитаєте свою дитину, чи хоче вона допомогти вам проектувати й оновлювати дошку, і потім втягніть її в цей творчий процес.

Надайте ІТ-підтримку. Зараз навіть маленькі діти можуть розбиратись у роботі соціальних мереж і у відеоіграх, однак це не означає, що вони вже готові використовувати текстові редактори та різні комп’ютерні програми. Тому, якщо клас використовує персональні комп’ютери, можна запропонувати допомогу в написанні й редагуванні ними своєї роботи.

Запропонуйте свої навички. Якщо ви маєте якісь особливі навички, поцікавтесь у вчителя своєї дитини, чим ви можете бути корисні дітям. Наприклад, якщо ви розробник веб-сторінок, запропонуйте допомогу в налаштуванні та управлінні сайтом класу. Якщо ви маєте спеціальні знання про відеозйомку, запропонуйте записувати й редагувати відео шкільного життя класу.

Дайте урок. Якщо у вас є певне вміння, яке ви успішно використовуєте в роботі або хобі, подумайте над тим, щоб цікаво презентувати його у класі вашої дитини. Наприклад, якщо ви працюєте в лабораторії, проведіть простий науковий експеримент. Або ж, якщо ви працюєте у видавництві газет чи журналів, дайте урок написання цікавого тексту. Але, перш ніж ділитися з дітьми своїми знаннями, поговоріть з учителем, щоб синхронізувати вашу презентацію з навчальним планом.

Використовуйте домашній час. Спитайте в учителя вашої дитини, чи потрібна допомога у вирізанні слів з картону для напису на стіні до якого-небудь заходу чи в підготовці матеріалів для проекту чи ще у чомусь подібному, зайнятись ними ви зможете під час перегляду телевізора ночами або у вихідні дні.

Записуйте улюблені історії. Читайте та записуйте улюблені історії своєї дитини на CD або MP3, які потім можна буде прослухати у класі. Щоби зробити процес особливо захоплюючим, спонукайте її до самостійного записування улюблених історій з минулого.

Щоразу, коли ви приділяєте свій час оформленню дошки оголошень, разом читаєте і займаєтеся, просто підточуєте олівці або робите що-небудь ще, що допоможе роботі вчителя чи класу, ви підсилюєте зв’язок своєї дитини зі школою, і в підсумку це завжди виправдовує вкладені зусилля!