Як економити електроенергію вдома? Вчимося разом

Posted by admin on 20.01.2015 in Архів новин |

Перша думка, яка виникає у людини, що вирішила почати економити – це зниження споживання електроенергії. Справді, в сучасних квартирах встановлено величезну кількість побутових приладів, що працюють від мережі: мікрохвильовки, чайники, праски, телевізори, мультиварки і багато іншого. Всі ці речі створені для полегшення людської праці, а за блага що ми отримуємо, як відомо, доводиться платити. У цьому випадку, ми розплачуємося величезним споживанням електроенергії, що іноді дуже сильно впливає на наш сімейний бюджет.

1412578196_техника

Вартість комунальних послуг становить для українців добру частину заробітної плати. Левову частку при цьому сплачують за електроенергію. Чи можливо знизити її вартість та в якому випадку можна зекономити?

Ходити і вимикати один за одним у квартирі світло, готувати на маленькому вогні – це не вихід, такі заходи не приносять відчутного полегшення. Найбільше тягнуть грошей з вашого гаманця прилади із нагрівальними спіралями та елементами: проточні водонагрівачі, бойлери та накопичувальні баки з підігрівом води, підігрів підлоги.

Електрична плитка, духовка, чайник, електрокамін, обігрівачі масляні та повітряні, праска, фен. Ефективно «допомагають» мотати кіловати потужні двигуни, які споживають чимало електроенергії. Лідери у цьому списку – кондиціонер, дрель-перфоратор, компресор холодильника, пральна машина, яка має і двигун, і нагрівальні елементи, а також посудомийна техніка.

Якщо ви ще не встановили енергозберігаючі лампи, які споживають у 4,5–5 разів менше електрики, варто їх придбати. Коштують вони, звичайно, дорожче, проте працюють у кілька разів довше за звичайні й не споживають стільки струму.

На замітку: п’ять енергозберігаючих ламп потужністю 20 ват споживають стільки ж струму, як одна звичайна «сотка», а кожна із них має такий самий за яскравістю, а часом навіть і більший світловий поток.

Розглянемо побутові прилади, які дозволять економити.

Телевізори. Найменше споживають струму сучасні «пласкі» – плазмові та LCD, це стосується і комп’ютерних моніторів. Увімкнений без потреби 17-дюймовий кінескопний монітор здатен споживати понад 190 КВт/год на рік. Користування режимом економії для монітора комп’ютера дає змогу заощадити 130-135 кВт/год протягом року.

Комп’ютери. Сучасні комп’ютери устатковані функцією заощадження енергії. Варто її активізувати (якщо вона не активована автоматично). Таким чином, кількість енергії, яку споживає комп’ютер, зменшиться приблизно на 50 %. Деякі елементи комп’ютера, такі як процесор, графічна чи звукова карта, споживають більше енергії, ніж інші складові. Тому під час придбання нового елементу для комп’ютера потрібно звернути увагу на його енергетичну ефективність.

Не слід забувати: залишений у розетці зарядний пристрій споживає енергію навіть після від’єднання мобільного телефону. Коли зарядний пристрій підключений до розетки постійно, до 95 % енергії використовується даремно.

Ксерокси. Постійно ввімкнутий «ксерокс» упродовж року може спожити на 1000 кВт/год більше електричної енергії. Дуже багато енергії копіювальні машини споживають під час першого вмикання і тоді, коли вони не працюють у ввімкненому режимі. Щоб зменшити витрати електроенергії, варто запускати машини лише для копіювання великої кількості матеріалів і вимикати їх по закінченні роботи.

Пилосос. Для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника. Не забувайте також міняти або чистити фільтри очищення повітря, що викидається.

Електроплита. При виборі посуду для приготування їжі, яка не відповідає розмірам конфорки електроплити, втрачається 5–10 % енергії. Для економії електроенергії при використанні електроплит застосовуйте посуд з невикривленим дном, яке рівне або трохи більше діаметру конфорки.  При приготуванні їжі закривайте каструлю кришкою. Швидкий випар води подовжує час готування на 20–30 %, і, відповідно, на стільки ж збільшується витрата електроенергії на приготування.

Пральна машина. Головна умова раціональної експлуатації пральних машин – не перевищувати норми максимального завантаження білизни. Слід уникати і неповного завантаження пральної машини: перевитрата електроенергії в цьому випадку може скласти 10–15 %. При неправильній програмі прання перевитрата електроенергії становить до 30 %.

Холодильник. Холодильник ставте в прохолодне місце, ні в якому разі не поряд з плитою. Якщо температура в кімнаті, де стоїть холодильник, досягає 30 C, то споживання електроенергії подвоюється.

Не кладіть теплі продукти в холодильник, дайте остигнути їм до кімнатної температури.

Своєчасно розморожуйте морозильну камеру. Товстий шар льоду погіршує охолодження заморожених продуктів і збільшує споживання електроенергії.

Кондиціонер. Робота кондиціонера повинна виробляється при закритих вікнах і дверях. Інакше кондиціонер охолоджуватиме вулицю або інші приміщення, а там, де потрібна прохолода, буде жарко.

Перелік приладів, які споживають відносно велику кількість електроенергії в режимі «очікування» (за годину простою):

– струменеві і лазерні принтери – від 2 до 4 ват;
– електроплита з електронним управлінням – 3 ват;
– бездротові телефони (споживач – база) – 1 ват;
– зарядні пристрої різних типів, в першу чергу для мобільних телефонів – 1 ват.

На сьогодні існує маса корисних порад щодо заощадження електроенергії. Ці поради не складні, але для ефективності вимагають щоденного застосування. Крім того, скорочення споживання електрики позитивно позначається не тільки на сімейному бюджеті, а й на більш глобальних речах, а саме:

•    Знижується кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище;
•    Знижується енергоємність економіки країни;
•    Підвищується комфорт у приміщенні;
•    Економія енергоресурсів для наступних поколінь.


 

10 перевірених методів економії електроенергії:

1. Використання енергозберігаючих ламп

Одним із способів економити світло є проста заміна звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі. І хоча вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, але служать вони набагато довше. За рахунок того, що дані лампочки практично не нагріваються, витрачена енергія йде тільки на освітлення. У середньому, термін їх служби сягає трьох років.

2. При користуванні будь-якою побутовою технікою дотримуйтесь інструкції до неї

Наприклад, якщо поставити холодильник поряд з плитою або опалювальною системою, витрати електроенергії зростуть у кілька разів, оскільки приладу доведеться працювати в посиленому режимі для підтримки необхідної температури. Те ж саме стосується і моментів, коли ви ставите в холодильник гарячу їжу. Крім того, не забувайте його вчасно розморожувати, оскільки через наявність криги на стінках морозильної камери споживання електроенергії зростає на 15-20%.

3. Йдучи з приміщення, гасіть світло

Мабуть, це правило є найпростішим способом економити електроенергію. Якщо ви забудькуваті, напишіть записку з нагадуванням і прикрипіть її біля вхідних дверей. Ця порада є однією з найефективніших.

4. Протирайте лампочки

Замислюючись над тим, як економити електрику в квартирі, мало хто згадує про необхідність протирати лампочки. Небагато хто прислухається до цієї поради, адже набагато простіше замінити потьмянілу лампу більш потужною. Варто знати, що пил може “з’їдати” до 20% світла від лампи. Крім того, не варто забувати і про плафони.

5. Зробіть у будинку косметичний ремонт

Невеликий косметичний ремонт так само допоможе заощадити на електриці. Для цього вам буде потрібно всього лише поклеїти світлі шпалери і пофарбувати стелю в білий колір. Світлі стіни здатні повертати до вісімдесяти відсотків променів. Чим темніші шпалери, тим меншою буде світловіддача, наприклад чорний колір віддає лише дев’ять відсотків світла.

6. Використовуйте тепловідображуючі екрани

Дуже багато електроенергії поглинають обігрівальні прилади, що використовуються в осінньо-зимовий період. Скоротити їх використання допоможуть тепловідображуючі екрани з фольги або пінофола, встановлені за обігрівачами. Це допоможе підвищити температуру в кімнаті на 2-3 градуси.

7. Утепліть кімнату

Крім усього перерахованого вище, можна економити енергію, вживши прості заходи з утеплення приміщення. По-перше, утепліть вікна, затуливши всі щілини або поміняйте дерев’яні склопакети на більш якісні пластикові. Через вікна може втрачатися до 50% тепла. По-друге, повісьте на вікна теплі щільні нічні фіранки. По-третє, утепліть вхідні двері і лоджію, а так само підлогу в приміщенні.

8. Купуйте побутові прилади класу “А”

Сучасна енергозберігаюча побутова техніка споживає набагато менше енергії, ніж будь-яка інша. Причому різниця іноді може становити до п’ятдесяти відсотків. Крім того, існують прилади класу А + і А + +. Відповідно, їх енергозберігаючі здібності ще вище.

9. Заміна старої проводки

Іноді підвищене споживання електрики виникає через застарілу електропроводку. У цьому випадку досить замінити її, отримавши не тільки можливість заощадити, а й підвищивши пожежну безпеку приміщення.

10. Не залишайте електроприлади в режимі “очікування”

Телевізори, комп’ютери, музичні центри активно експлуатуються лише по кілька годин на добу. В інший час вони знаходяться в режимі очікування, поглинаючи при цьому електроенергію. Так само дуже часто люди думають про те, що вимкнувши прилад основний кнопкою, припиняється і споживання ним електрики. Насправді це не завжди так, і тому більш ефективним рішенням буде вимкнення приладу з мережі.

Прилади для економії електроенергії

З розвитком сучасних технологій з’явилися прилади, які допомагають значно заощадити електроенергію. До них належать різні дистанційні та автоматичні вимикачі, реле, трансформатори і багато іншого. Такі чудеса техніки були створені спеціально з метою зниження комунальних платежів. Завдяки цим приладам економія електроенергії зростає в 8-10 разів.

Їх робота полягає у можливості запрограмувати відключення світла на певний час. Зазвичай таймер має обмеження від десяти секунд до десяти хвилин. Крім того, подібні прилади дуже часто оснащуються мікрофонами, а їх включення відбувається від певного звуку. Так само можливе встановлення сутінкових вимикачів, що реагують на настання темряви.

Щоб налагодити процес енергозбереження можна звернутись до спеціалізованих компаній, що надають послуги фасіліті.

Увага!
Не можна викидати люмінесцентні лампи (у тому числі і енергозбережні), що відпрацювали, в сміттєпровід і вуличні контейнери. Прагніть не розбивати люмінесцентні лампи. У люмінесцентних лампах знаходиться невелика кількість пари ртуть, яка шкідлива для людини, тільки якщо лампу розбити.