Всесвітній день соціальної справедливості
20 лютого, Всесвітній день соціальної справедливості, у США – День яблука, в Ісландії – День тістечок.
Всесвітній день соціальної справедливості – міжнародний день, який відзначається ООН щороку 20 лютого, починаючи з 2009 року. Свято встановлено для того, щоб звернути увагу всього людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості.
«Справедливість запанує тоді, коли кожен буде сприймати чужу образу, як свою» — Солон
Справедливість — це основа демократичного суспільства, яке забезпечує всім своїм членам рівні права і можливості. Соціальна справедливість декларує повагу до кожної людини, нації і держави.
Поява Всесвітнього дня соціальної справедливості пов’язана з рішенням Генеральної асамблеї ООН, яка своєю резолюцією № A/RES/62/10 від 18 грудня 2007 року оголосила про появу цього міжнародного свята. Дату 20 лютого вибрали не випадково: саме цього дня 1999 року відбулася міжнародна зустріч у Копенгагені, на якій представники багатьох держав визначили основні принципи розвитку суспільства, серед яких особливе місце займає соціальна справедливість.
«Бачити несправедливість і мовчати — це значить самому брати участь в ній» — Ж. Ж. Руссо
Всесвітній день соціальної справедливості сприймають як один з інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливо влаштованого суспільства. ООН «пропонує всім державам-членам присвятити цей спеціальний день проведенню на національному рівні конкретних заходів відповідно до мети та завдань Всесвітньої зустрічі на вищому рівні в інтересах соціального розвитку та XXIV спеціальної сесії Генеральної Асамблеї».