Конспект уроку “Я пізнаю світ” 3 кл. за програмою проєкту “Інтелект України”
Учитель: Мартиненко Ірина Володимирівна
Предмет, клас, дата, кабінет: “Я пізнаю світ”; 3-В клас; 20 жовтня 2021р. , 10 год.25 хв; кабінет 105
Тема уроку. Півострів Ютландія. Кімерійці – перші кочові вершники.
Мета: познайомити з новими географічними об’єктами Північної Європи- країна Данія, півострів Ютландія, острів Зеландія, острів Амагер. Продовжити знайомство з державними символами країн північної Європи -прапорами. Поглибити знання про історичний період «рання залізна доба», розширити уявлення про кімерійців. Вчити працювати в різному інформаційному просторі; формувати вміння працювати з географічними картами, орієнтуватися в просторі.
Розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, комунікативні навички.
Виховувати дружні стосунки, бажання вчитися, пізнавати навколишній світ.
Обладнання і технічні засоби: мультимедійні презентації, аудіоматеріали, музичний супровід до тематичних танцювальних фізхвилинок, географічні карти Європи, таблиця «Прапори країн Північної Європи», ребуси з назвами навчальних одиниць минулого уроку
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пролунав шкільний дзвінок.
Всіх покликав на урок!
Знаю, що працювати охочі
Тому сяють допитливі очі.
Одне одному усміхнімося
І мерщій до роботи берімося!
https://drive.google.com/file/d/1-q5sk60dpzoMGx9MLdTZunX_euBpmfkH/view?usp=sharing
ІІ.Мотивація навчальної діяльності
2.1.Визначення завдань до уроків «Я пізнаю світ»
– Ми розпочинаємо урок Я пізнаю світ.
Тема нашого уроку «Півострів Ютландія. Кімерійці-перші кочові вершники». Переглянемо разом трейлер і ви визначите власні завдання до уроку. (перегляд трейлера)
https://drive.google.com/file/d/1MEs-rFjCw0_H6uyLd1q88nHkRbyhXQAT/view?usp=sharing
– Як називають півострів на якому розташована Данія?
– Де розташована столиця Данії Копенгаген?
– З яким народом пов’язують початок ранньої залізної доби?
– Які вироби виготовлені кімерійцями-ковалями вважалися найкращими?
- Ми почули запитання і на 1 уроці знайдемо відповіді на ті з них, що стосуються теми нашого уроку.
- А які ваші власні завдання на цей урок?
https://drive.google.com/file/d/1Jx5-XB9xwxeF9iW1G8-LIZWGO9qjyIrS/view?usp=sharing
2.2. Перевірка домашнього завдання
– Щоб впевнено рухатись вперед, давайте повторимо навчальні одиниці минулого уроку. Спробуємо розгадати ваші ребуси, які ви склали дома самостійно.
(Діти розгадують ребуси і коментують зашифровані в ребусах навчальні одиниці)
https://drive.google.com/file/d/1C80HN_PAK19XTb2irtiDzbZXXg1bfbqq/view?usp=sharing
2.3.Хвилинка афірмацій.
-А тепер налаштуймося на роботу над новим матеріалом. Проговорюйте текст разом з диктором .
https://drive.google.com/file/d/1MuNMdzY61V1mkqsojZ6Qnu7SDHPDhHxc/view?usp=sharing
Заплющте очі та пошепки відтворіть ті афірмації, які для вас є важливими.
ІІІ. Робота над новим матеріалом
– Сьогодні ми разом продовжимо вивчати світ навколо нас. А допоможе нам в цьому мандрівниця Наталка.
3.1. «Перегляд відеопрезентації « Світ навколо нас. Данія».
https://drive.google.com/file/d/18Qf3TVurZk3rwE0HIyOSmy31QpD_e4c5/view?usp=sharing
3.2. Обговорення відеопрезентації.
– Що цікавого ви дізналися про Данію?
– Які моря омивають Данію?
– З якими країнами межує Данія через протоки?
– А з якими має спільний кордон на суходолі?
– Яке місто є столицею Данії?
– А що є символом Копенгагена?
_ Чому саме цей пам’ятник встановлено в Копенгагені?
– На якому півострові знаходиться Данське королівство?
https://drive.google.com/file/d/1xHsrhAse3dExiPeRerag6m6BoB5nhgoY/view?usp=sharing
Відповідь на це запитання ви знайдете, розгадавши ребус в зошиті.
3.3.Розгадування ребуса ( завдання 4)
– Що означає ця назва?
3.4.Танцювальна хвилинка
– А тепер разом відпочинемо з «Пісенькою про Північну Європу».
https://drive.google.com/file/d/1Xo_uLQFtxftfPQbDFTaBualpqg9rccjO/view?usp=sharing
3.5.Робота з географічними картами.
3.5.1. – Продовжимо вивчати світ навколо нас, але тепер за допомогою карт.
– Які бувають карти?
– Що зображують на фізичних картах?
3.5.2 Робота в парах
– Попрацюйте у парі. Знайдіть на фрагменті фізичної карти Європи( с.4) півострів Ютландія, прилеглі острови та столицю Данії.
Підкресліть назви цих географічних об’єктів.
Перевірте один одного.
– Що зображують на політичних картах?
– Знайдіть і покажіть сусіді на політичній карті Європи (с.28 ) країну Данію та її столицю – місто Копенгаген.
– З якими країнами межує Данія через протоки? ( Швеція, Норвегія)
– А з якими має спільний кордон на суходолі?( Німеччина)
https://drive.google.com/file/d/1_gFsiM6MUSfDodVqxs8_SQtHbGIDbMFw/view?usp=sharing
3.5.3.Цікавина
– Прочитайте цікавинку в рамочці.
(Читає вчитель, мовчки учні, переказати собі, з пам’яті класу)
Цікаво, що столиця Данії Копенгаген розташована на двох островах: Зеландія та Амагер.
3.6.Вивчення державних символів країн.
-Хто знає, що є державним символом будь-якої країни7
-Розгляньте в зошиті зображення прапорів і назви країн.
Знайдіть той, що вам невідомий, опишіть його словами.
Здогадайтесь, якій країні він належить, установивши відповідність.
- Згадаймо разом столиці цих країн.
- Що об’єднує всі ці країни?
- А чим схожі всі ці прапори?
- Чим відрізняються ці прапори?
https://drive.google.com/file/d/1VprykT4bMlrUqagNLLGWhh85Ym32eNOx/view?usp=sharing
3.7. Математична розминка
3.7.1.Полічіть та напишіть цифрою, скільки півостровів Північної Європи ти знаєш? (2) Які саме?( Скандинавський, Ютландія)
– З якими островами сьогодні познайомилися на уроці?( Зеландія, Амагер)
3.7.2.Нейробіка від Аї для майбутніх інтелектуалів.
Далі продовжуйте рахувати самостійно.
Будьте уважні, завдання ускладнюються!
https://drive.google.com/file/d/16Y2M_o8KKDwP5yET3wCc_09F5ZiQ54zL/view?usp=sharing
3.8.Танцювальна фізхвилинка « Історія нас навчає»
– Ви гарно попрацювали, прийшов час активного відпочинку.
– Слова пісеньки налаштували нас на вивчення навчальних одиниць з історії.
https://drive.google.com/file/d/16mrpepMisAA5Q7qC0ASt1nDAE_IOmeQo/view?usp=sharing
ІV. Закріплення і поглиблення знань.
4.1. – Який історичний період зараз вивчаємо?
-Пригадайте, з яким народом пов’язують початок ранньої залізної доби на території сучасної України. Назву якого народу знайшли в писемних джерелах? ( кімерійці)
4.2. Перевірте себе, переглянувши відеофрагмент.
-Пропоную переглянути відео і поглибити ваші знання про цей народ.
https://drive.google.com/file/d/1ywp5HM1zgx30OgL5HQ9_bOFtzBfqzW1U/view?usp=sharing
4.3. Опрацювання інформації з відеопрезентації.
– Хто приніс залізо на українські землі?
– Хто такі кімерійці?
-Який одяг вони носили?
-З чого складалися поселення кімерійців?
– Чому їх лякалися всі оточуючі держави?
– Що було основою війська кімерійців?
– Що було основою їх господарства?
Гра «Ти-мені, я-тобі»
Перший учень формулює запитання за змістом відеоінформації. Хто з учнів дає повну правильну відповідь, той задає наступне запитання і т.д.
- Самостійна робота (Тест , завдання №11)
- А зараз невеличка самостійна робота у вигляді теста.
Оберіть правильну відповідь. Упишіть букви відповідей у зірочки.
- Народ, який почав виплавляти залізо з руди й створив горно.
Б Скіфи
Н кімерійці
П сармати
- Кімерійці займалися скотарством, насамперед – розведенням та прирученням…
К корів
М волів
Ь коней
- Які вироби, виготовлені кіммерійцями-ковалями, уважали найкращими?
В посуд
К зброю
С прикраси
- Як кіммерійці здійснювали далекі завойовницькі походи?
А пішки
Е на возах
І на конях
- Склади з отриманих букв слово. (Кінь)
(Перевірка фронтальна)
https://drive.google.com/file/d/15LD_nwJHuC0QfGEP5Z5FMEmZKGzebqKy/view?usp
- В якій частині України знаходились поселення кімерійців?
- Наступне завдання № 12
- Вислови припущення, про що свідчать речові джерела, знайдені в кургані Велика Могила, що в Запорізькій області. ( Залізні мечі, бронзові, залізні й кістяні наконечники стріл, вудила, вуздечки*, золота пластина – прикраса чоловічого одягу тощо)
4.6. Робота з текстом.
– Перевіримо наші припущення, прочитавши інформацію очима разом з диктором.
Коня почали одомашнювати ще за енеоліту. Спершу використовували його м’ясо, пізніше перевозили вантажі, запрягаючи коня до воза чи колісниці, згодом ним послуговувалися для оранки землі. І тільки наприкінці бронзового віку – на початку залізного люди стали їздити верхи. Саме тому кіммерійців називали першими кочовими вершниками. Кінь завжди залишався незамінним супутником воїна. Недарма казали, що кінь для запорізького козака – побратим і товариш вірний. Але з цією історією ти ознайомишся дещо пізніше.
- Вудило, вуздечка – спорядження, яке надягають коневі на голову, щоб управляти ним.
- Читання тексту очима самостійно
- Переказ тексту з опорою на ключові слова, які подані на дошці.
https://drive.google.com/file/d/1fYl4lidXuEEleBXCLuRPT7QNwq-Lr9yf/view?usp =sharing
4.7.- Пригадай, як використовують коней нині.
– Ви знаєте , хто з учнів нашого класу займається кінним спортом?
Перегляд відео тренування Лютко Святослави, яка готується до участі у змаганнях , які відбудуться 23 жовтня.
– Свято, як звуть твого коня?
– Для чого потрібно вудило?
– А що таке вуздечка?
Ми бажаємо тобі успішно виступити на змаганнях!
V. Підсумок уроку
5.1. Науковий підсумок
– Дайте відповіді на запитання, які ви почули на початку уроку
(Перегляд трейлеру)
5.2. Морально-етичний підсумок
– Що вас вразило на уроці найбільше?
– Від чого отримали задоволення?
https://drive.google.com/file/d/1j-lMuR919h0JKfR0Shupq86CQ25C9H-_/view?usp=sharing
VІ. Домашнє завдання
Виконати завдання в домашньому зошиті до уроку 67 і скласти ребус до слів, які є ключовими словами уроку.