0

Міжнародний день прав людини

Posted by admin on 10.12.2024 in Архів новин |

10 грудня в Україні й в усьому світі відзначається Міжнародний день прав людини.

У 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей, яким і понині користуються у всьому світі, адже в ньому містяться основні стандарти у сфері прав людини. Загально визначені норми стають основою для більшості міжнародних договорів щодо дотримання свободи і толерантного ставлення до людей. Декларацією визначені загальні основні права, які є непохитними для виконання і внутрішньо властиві всім людям. Ці права є невід’ємними для кожного, тому є обов’язковими для дотримання, адже кожна людина народжується вільною і рівною у своїй гідності і правах.

Завдяки визначеним правам, відбуваються підписання договорів на цивілізованому рівні як у політичних аспектах, так і економічних, соціальних, культурних. Знайомі всім право на життя, на рівність перед законом, на освіту, на працю та інше стають першочерговими для кожної людини, адже допомагають будувати цивілізоване суспільство, нормальні здорові стосунки.

Цей день є нагадуванням про те, що кожен політик, державний діяч, державний службовець, виконуючи функції, які покладені на нього суспільством, повинен працювати у першу чергу в ім’я людини.

За роки незалежності Україна закріпила у світі статус вільної демократичної держави, громадяни якої мають рівні права та свободи, закріплені Конституцією, а органи влади суворо стежать за її дотриманням.

І сьогодні всі – влада, громадські організації, політики, профспілки, кожним кроком, кожним рішенням, спільними зусиллями маємо підтверджувати цей статус.

Адже права людини не даруються державою, а належать кожному від народження. Всі права людини – громадянські, політичні, економічні, соціальні є універсальними, неподільними, взаємозалежними та взаємопов’язаними. Вони є основою людського існування та розвитку.

Кожний повинен пам’ятати про свої права і не зазіхати на особисту свободу інших, дотримуватися звичайних правил, які й визначатимуть вільне існування у сучасному соціумі.

Залишити відповідь