12 порад батькам майбутніх першокласників

Скоро до школи … Цієї осені або через рік ваша дитина переступить її поріг. У прагненні допомогти йому впевнено зробити цей крок батьки часом збиваються з ніг у пошуках установ та приватних практиків, які готують дітей до вступного співбесіди. І забувається проста істина: освіта може зробити дитину розумною, але щасливим робить його тільки душевне, розумно організоване спілкування з близькими і рідними людьми – родиною.

У ваших силах створити в сім’ї саме таку обстановку, яка не тільки підготує дитину до успішного навчання, але і дозволить йому зайняти гідне місце серед однокласників, відчувати себе в школі комфортно.

1. Найчастіше діліться з дитиною спогадами про щасливі миті свого минулого.

Початок шкільного життя – велике випробування для маленької людини.

Цей момент легше переживається дітьми, у яких заздалегідь склалося тепле відношення до школи.

Таке ставлення складається з дотиків минулим досвідом близьких людей. Перегорніть разом з дитиною сімейний фотоархів. Це заняття виключно корисно для всіх членів сім’ї. Повернення до кращих миті минулого робить людину сильніше і впевненіше в собі.

Ваші добрі спогади про шкільні роки, смішні історії зі шкільного життя і розповіді про друзів дитинства наповнять душу дитини радісним очікуванням.

2. Допоможіть дитині опанувати інформацією, яка дозволить йому не губитися.

Як правило, діти цього віку на питання: «Як звати твою маму?» – Відповідають: «Мама». Переконайтеся, що ваша дитина пам’ятає своє повне ім’я, номер телефону, домашню адресу, імена батьків. Це допоможе йому в незнайомій ситуації.

3. Привчіть дитину тримати в порядку свої речі.

Успіхи дитини в школі багато в чому залежать від того, як він вміє організовувати своє робоче місце. Ви можете зробити цю нудну процедуру більш привабливою. Заздалегідь підготуйте в сім’ї робоче місце дитини: хай у нього буде свій робочий стіл, свої ручки і олівці (олівці доведеться на перших порах точити поки вам, дорогі батьки).

Все це як у дорослих, але – особиста власність дитини!

І відповідальність за порядок теж особиста, адже у дорослих так.

4. Не лякайте дитину труднощами і невдачами в школі.

Багато дітей цього віку непосидючі. Не всім блискуче даються читання і рахунок. Дуже багатьох важко добудитися вранці і швидко зібрати в дитячий сад.

У зв’язку з цим цілком зрозуміло прагнення батьків попередити дітей про майбутні неприємності. «До школи не візьмуть …»,« Двійки будуть ставити …», «У класі засміють …» У деяких випадках ці заходи можуть мати успіх. Але віддалені наслідки завжди жалюгідні.

У моїй практиці був такий випадок. Дівчинка блискуче пройшла вступне тестування, а на запитання: «Чи хочеш ти вчитися в школі?» Впевнено відповіла: «Ні!».

5. Не намагайтеся бути для дитини вчителем.

Прагнете до підтримання дружніх відносин Деякі діти відчувають труднощі в спілкуванні з іншими дітьми. Вони можуть розгубитися в присутності незнайомих дорослих.

Ви можете допомогти дитині подолати ці труднощі. Спробуйте організувати гру дітей на майданчику біля будинку і візьміть участь в цій грі. Дітям дуже подобається грати разом з батьками.

Запропонуйте дитині самій запросити до себе на день народження своїх друзів. Цей день стане для нього незабутнім, якщо в програмі урочистості знайдеться місце для спільних ігор дітей і дорослих.

Дайте дитині відчути, що він може розраховувати на вашу підтримку в будь-якій ситуації. Одними навчальними заняттями з дитиною цього досягти неможливо.

6. Навчіть дитину правильно реагувати на невдачі.

Ваша дитина опинився в грі останнім і демонстративно відмовився грати з приятелями далі. Допоможіть йому справитися з розчаруванням. Запропонуйте дітям зіграти ще разок, але трохи змініть правила гри. Нехай переможцем вважається лише перший, а всі інші – програли. Відзначайте по ходу гри успіх кожного. Підбадьорювати хронічних невдах надією. Після гри зверніть увагу дитини на те, як поставилися до програшу інші гравці. Нехай він відчує самоцінність гри, а не виграшу.

7. Гарні манери дитини – дзеркало сімейних відносин.

«Спасибі», «Вибачте», «Чи можна мені …» повинні увійти в мову дитини до школи. Моралями і проповідями цього досягти важко. Постарайтеся виключити із спілкування між членами сім’ї накази і команди: «Щоб я більше цього не чув!», «Винеси сміття». Перетворіть їх у ввічливі прохання. Дитина неодмінно скопіює ваш стиль. Адже він вас любить і прагне наслідувати в усьому.

8. Допоможіть дитині знайти почуття впевненості в собі.

Дитина повинна відчувати себе в будь-якій обстановці так само природно, як вдома. Навчіть дитину уважно ставитися до своїх потреб, своєчасно і природно повідомляти про них дорослим. На прогулянці ви зайшли кудись перекусити. Запропонуйте дитині самостійно зробити замовлення для себе. Наступного разу нехай зробить замовлення для всієї родини. Нехай він спробує запитати в поліклініці: «Де знаходиться туалет?» Або сам займе чергу до фахівця.

9. Привчайте дитину до самостійності у повсякденному житті.

Чим більше дитина може робити самостійно, тим більше дорослим він себе відчуває.

Навчіть дитину самостійно роздягатися і вішати свій одяг, застібати гудзики і блискавки. (Пам’ятаєте, що маленькі пальчики можуть впоратися тільки з великими гудзиками й блискавками.) Зав’язування бантів на шнурках черевик потребують особливої ​​допомоги та уваги з вашого боку. Бажано, якщо це буде не напередодні виходу на вулицю. Краще присвятити цьому заняттю кілька вечорів.

10. Навчіть дитину самостійно приймати рішення.

Уміння робити самостійний вибір розвиває в людині почуття самоповаги. Порадьтеся з дитиною про меню сімейного недільного обіду. Нехай він сам вибирає собі страву за святковим столом і підбирає одяг, що відповідає погоді. Планування сімейного дозвілля всіх членів сім’ї на вихідні дні-ще більш складна справа. Привчайте дитину рахуватися з інтересами сім’ї і враховувати їх в повсякденному житті.

11. Прагнете зробити корисним кожну мить спілкування з дитиною.

Якщо дитина допомагає вам випікати святковий пиріг, познайомте його з основними заходами обсягу і маси.

Продуктові універсами – дуже підходяще місце для розвитку уваги і активного слухання дитини. Попросіть дитину покласти в корзину: три пачки печива, пачку масла, батон білого і буханець чорного хліба. Своє прохання викладіть відразу і більше не повторюйте.

Дитина допомагає вам накривати на стіл. Попросіть його поставити на стіл чотири глибокі тарілки, біля кожної тарілки справа покласти ложку. Запитайте: скільки ложок тобі знадобиться?

Дитина готується до сну. Запропонуйте йому вимити руки, повісити рушник на свій гачок, вимкнути світло у ванній.

Проходячи по вулиці або перебуваючи в магазині, звертайте увагу дитини на слова-написи, які оточують нас всюди. Пояснюйте їх значення.

Вважайте дерева, кроки, які проїжджають повз машини.

12. Учіть дитину відчувати і дивуватися, заохочуйте його допитливість.

Звертайте його увагу на перші весняні квіти і фарби осіннього лісу.

Зводить його в зоопарк і разом знайдіть найбільша тварина, потім найвище …

Спостерігайте за погодою і обрисами хмар.

Заведіть рукописний журнал спостережень за зростанням кошеня.

Учіть дитину відчувати.

Відкрито переживайте з ним усі події повсякденного життя, і його допитливість переросте в радість навчання.