0

Всесвітній день медичних сестер

Posted by admin on 12.05.2024 in Архів новин |

Сестра милосердя – високе звання,
Скільки треба тепла і терпіння!
Тебе бояться біль і страждання,
Їх перемогти – твоє призначення.
Часом з хворими так буває складно,
Всім догодити, змусити всіх лікуватися,

Ліки дати і зробити всім уколи,
Допомогти з хворобою не змиритися.
Нехай дарує життя тобі любов і радість,
І прихильні будуть небеса,
За те, що даруєш людям ти здоров’я,
Нехай щастям світяться твої очі.


Історія дня…
День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер.
Започаткували свято на честь фундатора професії медсестер англійки Флоренс Найтінгейл (1820-1910), яка народилася 12 травня, за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста з 1971 р. його встановлено офіційно Міжнародною радою медсестер.
Англійська сестра милосердя Флоренс Найтінгейл під час Кримської війни в Туреччині успішно організувала на засадах санітарії  догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії), вратувавши багато поранених.
Пізніше Флоренс Найтінгейл вперше відкрила навчальні курси сестер милосердя Англії, ініціювала реформи шпиталів, стала автором більше 150 наукових праць з надання допомоги пацієнту; таким чином вона стала засновницею медсестринскої професії.
Медаль Флоренс Найтінгейл.Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл. Найвищу нагороду для медичних сестер у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.
Цікаві факти: найбільше число медсестер в Фінляндії – на 100 000 осіб припадає 2162 медсестри. Для порівняння, на Гаїті на 100 000 осіб припадає 5 медсестер.
В Україні сьогодні працює більше 303 тисяч медсестер, серед них отримали почесні нагороди Міжнародного Червоного Хреста. Також в Україні функціонує Асоціація медичних сестер України — добровільна організація, створена в травні 1997 року задля підвищення престижу професії медсестри та захисту прав молодших медпрацівників.

Залишити відповідь